Як приготувати грибну юшку?

На 3 л баняк (каструлю) білих грибів - свіжих 400-500 г, заморожених 500-700 г, сухих 200-300 г. наливаєте дві третини чистої холодної води (не з крану) додаєте гриби.

Сушені просто так, живі розрізаєте на 2-4 частини, заморожені попередньо розморожуєте. Просто варите, ніяких спецій. Коли закипить, зменшуєте вогонь і знімаєте пінку.

На повільному вогні варите 40-80 хв ( всіжі гриби швидше, сушені довше). Доки гриби варяться, берете одну цибулину д-ром 6-7 см або декілька менших, дрібно ріжете. Одну морквину довжиною до 15 см і д-ром до 3 см (або відповідно декілька менших) трете на грубу терку. Також необхідно 100 мл 10-15 проц вершків.

Готуємо грибну юшку

Коли гриби зварились - себто аромат на всю квартиру і власне гриби стають мякі, виймаєте їх і подрібнюєте, пр 5-7 мм шматочки. далі на пательню даєте трохи олії, нагріваєте : кладете спочатку моркву, коли вона змякне додаєте цибулю, трохи пасируєте до прозорості цибулі, далі додаєте гриби і хв через 7-10 - заливаєте вершками. Це все треба ретельно перемішувати, краще деревяною лопаткою.

Грибний розсіл знову доводите до кипіння і вливаєте вміст пательні. Солите, перчите за смаком. Можна долити кипятком по потребі. Гриби не люблять інших спецій, які перебивають або поглинають їх неповторний аромат.